Elliott Erwitt – „Personal best for Leica”

13 lutego 2013

Elliott Erwitt jest znanym amerykańskim fotografem mieszkającym w Nowym Jorku. Mimo iż ma już 85 lat, nadal fotografuje. Urodził się w Paryżu w 1928 roku w rodzinie rosyjskich emigrantów, z którą w 1939 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Czytaj dalszą część wpisu »

Kalendarz ze zdjęciami Jodi Bieber

30 grudnia 2012

Światowej sławy południowoafrykańska fotografka Jodi Bieber przybyła na kilka dni do Łodzi, aby sportretować mieszkańców tego miasta. Wykonała około 40 zdjęć portretowych Łodzian oraz kilkadziesiąt zdjęć martwej natury i pejzażowych, a następnie wyselekcjonowała 15 fotografii, które zostaną wykorzystane do stworzenia unikalnego Kalendarza Czytaj dalszą część wpisu »

Ciekawe osobowości – Marcin Niewalda

29 grudnia 2012

Przedstawiamy dzisiaj krakowianina Marcina Niewaldę. Marcin Niewalda zajmuje się fotografią, informatyką, dziennikarstwem, genealogią i dużo podróżuje. Jest otwarty na świat. Występował w zespołach muzycznych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Prawie od 10 lat zajmuje się zawodowo fotografią. Czytaj dalszą część wpisu »

Fotograf podróżnik

25 grudnia 2012

Na stronie www.elipsa.at można znaleźć głównie informacje dotyczące Austrii, a szczególnie stolicy tego kraju – Wiednia. Strona przeznaczona jest dla Polaków wybierających się do Austrii oraz Polaków mieszkających w tym kraju na stałe. Czytaj dalszą część wpisu »

Foto Wien

25 grudnia 2012

Wiedeń to jedna z najbliżej położonych od granic Polski stolic europejskich. Mieszkańcy południowej Polski mogą się tam nawet wybrać rano a wrócić do domu wieczorem. Dobre drogi i brak kontroli na granicach znacznie ułatwiają i przyspieszają podróż. Czytaj dalszą część wpisu »